Żywienie Berneńczyków
9
Dieta psów berneńskich, zbilansowana i urozmaicona jest podstawą żywienia tych psów. Odgrywa bowiem wielką rolę w najważniejszych procesach rozwojowych tej rasy. Psy Berneńskie sa zwykle dość dużych rozmiarów, a jego waga często przekracza 50 kg. tu jest obrazek Karmienie pasterskich psów jest uzaleznione od wieku czworonoga.
Odbywa się to wedłuch następujących schematów: osobnik trzymiesięczny karmiony jest cztery razy dziennie, po tym okresie do pół roku, karmę podaje się trzy razy dziennie. Berneńczyk ponad półroczny przyjmuje pożywienie dwa razy dziennie. Ten cykl wiąże się przede wszystkim z wielkością zwierzęcia, które osiągając od 58 do 70 cm, podatne jest szczególnie na możliwość wystąpienia skrętu żołądka. Bardzo ważny dla tej rasy jest początkowy okres począwszy od szczenięctwa. Zbilansowana karma zapewnia juz na tym etapie prawidłowy rozwój wszelkich procesów zachodzących w organizmie zwierzęcia. Po każdym posiłku, należy się psu minimum dwugodzinny odpoczynek i przerwa. tu jest obrazek Psów nie należy karmić często jedzeniem, które spożywa człowiek, gdyż czesto stosowane są w nim dodatki smakowe i niektóre przyprawy, których psy te nie tolerują. Jedynie sucha karma, na przemian z wilgotną lekko zmieszaną z gotowanym lub surowym mięsem, wzbogacane minerałami i witaminami może korzystnie wpływać na zdrowie zwierzęcia. Inną alternatywa jest samodzielne przygotowanie przez nas pokarmu, zawierający kaszę, ryż z warzywami, co nalezy skonsultować dodatkowo z weterynarzem. Błędem żywieniowym jest podawanie psom słodyczy, co wpływa na zaburzenie trawienia innych pokarmów, podrażnienia skóry i egzemy. Należy również ograniczyć podawanie psom kości, ponieważ zbyt częste karmienie kośćmi może wywoływać zaurzenia żołądkowe w postaci zaparć i wzdęć.
Psy bardzo dobrze się sprawdzają w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. Razem ze swoim przewodnikiem tworzą nierozłączny duet. Najczęściej razem mieszkają, wyjeżdżają na urlop, są prawie zawsze razem.
Psy ratownicze wykorzystuje się w różnych sytuacjach, w akcjach...
Zdarza się, że zostawiamy na chwilę psa w samochodzie, kiedy udajemy się na szybkie zakupy. W ciepłe dni nie jest to bezpieczne! Warto pamiętać o tym, że temperatura w upalnie dni, kiedy samochód jest zamknięty, rośnie w zawrotnym tempie. Pies w zamkniętym aucie może dostać nawet...
Praktyka Dla Serca jest profesjonalną Poradnią Kardiologiczną, w której można uzyskać nie tylko fachową poradę specjalisty z wieloletnim doświadczeniem, ale również wykonać szereg badań diagnostyki serca i otrzymać kompetentne wskazówki co do trybu leczenia, który pozwoli poprawić...