Kot u weterynarza. Jak przygotować pupila? - Wrocław
3

Jak przygotować kota do wizyty u weterynarza
Niestety nie można przygotować kota do takiej wizyty w jednym kroku. To długi proces, który powinien rozpocząć się już w pierwszych dniach życia. Dlatego doświadczeni hodowcy już na początku drogi kociaka przyzwyczajają go do życia z człowiekiem. Na czym to polega? To między innymi codzienne przytulanie, zabiegi higieniczne, czesanie i zabawa. Dzięki temu człowiek będzie się kotu kojarzył pozytywnie!
Koniecznie należy również przyzwyczaić kociaka do podróży w transporterze. Niektóre koty preferują spacery i zwiedzanie świata zewnętrznego. Inne z kolei bezpiecznie czują się tylko w domu. Dlatego każda podróż może być dla kota bardzo stresującym przeżyciem. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto stopniowo przyzwyczajać pupila do podróży samochodem lub środkami komunikacji publicznej.
Kiedy udać się z kotem do weterynarza?
Kociaki powinny być poddawane szczepieniom. Dlatego każdy hodowca dostarcza kalendarz szczepień, do którego należy się stosować. Szczepienia są niezwykle ważne, ze względu na ochronę przed tragicznymi w skutkach wirusami. Regularne wizyty w pierwszych miesiącach życia same w sobie przyzwyczajają pupila do współpracy z weterynarzem.
Problem pojawia się w sytuacji, gdy kociak jest adoptowany lub pochodzi z niesprawdzonej hodowli. W takim wypadku warto już w pierwszym kroku odwiedzić weterynarza. Koniecznie powinno się również nadrobić wszelkie zaległości, wynikające z braku odpowiedniej opieki w najwcześniejszym okresie życia.
Warto więc przyzwyczajać kota do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, zabawy i noszenia na rękach. Im bardziej oswojony będzie kot, tym bezpieczniej poczuje się również w samochodzie, autobusie i oczywiście... u weterynarza. Dobrym wyborem jest także uprzednie planowanie i wybór wizyty o wcześniej ustalonej godzinie. Dzięki temu kot nie spędzi stresującego czasu w poczekalni.

Dzięki tym szlachetnym zwierzętom może odbywać się skuteczna rehabilitacja osób niepełnosprawnych. Hipoterapia z udziałem współterapeuty – konia, to niepowtarzalna metoda terapii, dająca spektakularne efekty, wykorzystując inne możliwości terapeutyczne niż inne metody....

Dezynsekcja jest czynnością polegającą na zwalczaniu szkodliwych owadów. Do takich utrapicieli zaliczamy owady takie jak: muchy, komary, wszy, pchły, prusaki oraz karaluchy. Zwalczamy również szkodniki magazynów. Stosujemy wszelaki sposoby aby pozbyć się niechcianych lokatorów....

Liczba psów przebywających w schroniskach powinna dać do myślenia każdemu właścicielowi czworonoga. Niestety bardzo często dochodzi do tego, że na świat przychodzą nieplanowane mioty. Wiele psów, także szczeniąt, trafia do schroniska. Rozwiązaniem może być sterylizowanie suk i...