Jak wybrać suchą karmę dla psa? - Wrocław
3
Wiele osób decyduje się na karmienie swoich psów suchą karmą. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych produktów tego typu. W efekcie wybór odpowiedniej karmy przez osobę niedoświadczoną, która wcześniej nie miała psa, może być dość problematyczny. W jaki sposób powinno się wybierać karmę dla psa? Co należy wziąć pod uwagę?

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że konieczne trzeba wziąć pod uwagę skład danej karmy. Przy czym kluczowe jest tutaj tak naprawdę pięć pierwszych składników. Składniki wyliczone są w kolejności - od tego, którego jest najwięcej, po te, których jest najmniej. Chcesz kupić dla Twojego psa wartościową karmę? Szukaj produktu jak najmniej przetworzonego, który zawiera sporo mięsa. Godne polecenia są te karmy suche, których trzy pierwsze składniki są mięsne (nie wystarczy, gdy to tylko pierwszy składnik!). W przypadku tańszych karm trzeba być szczególnie ostrożnym, ponieważ ten sam gorszy składnik może pojawić się na kilku dalszych pozycjach pod różnymi nazwami. Dzięki takiemu zabiegowi dany składnik nie rzuca się w oczy tak, jakby to było, gdyby został zamieszczony na jednej z pierwszy pozycji pod jedną nazwą.
Zdecydowanie należy unikać karm suchych dla psów, w których jest sporo zbóż. Chodzi tutaj zwłaszcza o kukurydze i pszenicę.
Oba te zboża wywołują dość często alergie u psów. Obniżenie naturalnej odporności, swędzenie itd. - tego typu problemy mogą zostać wywołane właśnie przez regularne spożywanie przez czworonoga karmy, która zawiera dużo zbóż. Zazwyczaj zmiana diety pomaga.

Jak widać wybór odpowiedniej karmy dla naszego czworonoga wcale nie zalicza się do najłatwiejszych zadań i chociażby z tego względu warto uzgodnić tę kwestię z weterynarzem. Najczęściej weterynarz jest w stanie doradzić odpowiednią suchą karmę dla konkretnego psa, biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia, szczególne potrzeby danego zwierzęcia. Pomoc weterynarza przyda się zwłaszcza w przypadku psów z alergiami lub cierpiących na jakąś chorobę.

Psy są zwierzętami, które goszczą w ok. połowie gospodarstw domowych. Statystyki podają różne liczby, ale łącząc je, można wyciągnąć średnią w postaci 50%.
Zazwyczaj psa kupuje się po to, aby był po prostu naszym towarzyszem, ale zwierzęta te spełniają wiele ważnych...

Wścieklizna, nosówka, parwowiroza - te i inne choroby są bardzo groźne dla naszych czworonożnych ulubieńców. Na szczęście można psa zabezpieczyć przed tego rodzaju chorobami. Każdy właściciele czworonoga powinien pamiętać o regularnych szczepieniach psa. Jak właściwie wygląda...

Zabieg sterylizacji - postępowanie przed i po Właściciele przygotowujący suczkę do zabiegu sterylizacji powinni zapoznać się z kilkoma poradami, by nie dopuścić do powikłań. Jak przygotować psa do sterylizacji? Jak postępować już po zabiegu? Jak przygotować suczkę do sterylizacji?...