Sobota, 26 Kwiecień 2025 r. , Kaludiusza, Marzeny
Jak często obcinać pazury psu? - Wrocław
2
Nie każdy właściciel pas ma świadomość, że w większości przypadków podcinanie pazurów jest u psa koniecznością. Dotyczy to zwłaszcza tych zwierząt, które często spacerują po miękkich nawierzchniach lub spędzają sporo czasu w domu, ponieważ nie mają one szansy zetrzeć pazurów. A te, jeśli nie będą skracane, z czasem zaczną sprawiać psu po prostu spory dyskomfort. Jak często należy obcinać psu pazury?
Jak wspomnieliśmy powyżej, wiele zależy od tego, jaki t
ryb wiedzie nasz pies. Generalnie jednak nie jest wcale trudno ocenić, że pazury wymagają już podcięcia. Zasada jest bardzo prosta - psie pazury nie powinny dotykać podłoża, gdy zwierzę chodzi. Jeśli pazury opierają sie o podłoże lub nawet stukają, oznacza to, że należy je jak najszybciej podciąć. Zwykle zabieg należy powtarzać co jakieś 2 tygodnie, jednak zawsze warto sprawdzić, czy zabieg faktycznie jest niezbędny.

Czym obcinać psu pazury? Pamiętajcie o tym, że budowa psich pazurów jest zupełnie inna niż budowa ludzkiego paznokcia. A to oznacza w praktyce, że niezbędne są także specjalne cążki. Z pewnością nie należy używać ludzkich narzędzi, które nie są wystarczająco wytrzymałe. Wewnątrz pazura znajduje się rdzeń, cechujący się wysokim unerwieniem. Rdzeń ten łatwo można uszkodzić poprzez nieumiejętne działanie, co prowadzi do krwawienia i bólu. Oczywiście zawsze możesz udać się do weterynarza, który z pewnością będzie w stanie w sposób bezpieczny i bezbolesny dla Twojego pupila przyciąć mu paznokcie. To najlepsza metoda, jeśli zależy Ci na komforcie zwierzęcia, a nie masz niezbędnych umiejętności.
Psie pazury powinno się obcinać po trochę od dołu do góry, dobrze byłoby zachować kąt 45 stopni od podłoża. Najlepiej byłoby obcinać go po kawałku 1-2 mm - aż do momentu, kiedy widać ciemniejszą miazgę. W ten sposób masz pewność, że nie naruszysz rdzenia. Po zabiegu pazury powinny być gładkie, aby nie dochodzi na ich końcach do pęknięć i zadr.

Psy bardzo dobrze się sprawdzają w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. Razem ze swoim przewodnikiem tworzą nierozłączny duet. Najczęściej razem mieszkają, wyjeżdżają na urlop, są prawie zawsze razem.
Psy ratownicze wykorzystuje się w różnych sytuacjach, w akcjach...

Jeśli kochasz swojego konia, to jest to wystarczający powód, aby ta świadomość wiodła Cię w kierunku zabezpieczenia komfortu i przyjemności zwierzęcia podczas galopu. O zdrowie ukochanego konia dbasz, jak o swoje własne? Zwierzę ma naprawdę wiele szczęścia, mając tak świadomego i...

Psy są zwierzętami, które goszczą w ok. połowie gospodarstw domowych. Statystyki podają różne liczby, ale łącząc je, można wyciągnąć średnią w postaci 50%.
Zazwyczaj psa kupuje się po to, aby był po prostu naszym towarzyszem, ale zwierzęta te spełniają wiele ważnych...